3 pozitívne zmeny, ktoré skutočne posilnia vaše sebavedomie

V kurze sú teraz sebavedomé ženy. No v prípade, že nemáte túto vlastnosť vrodenú, musíte tvrdo pracovať, aby ste sa priblížili k tejto méte. Ak postupne zaradíte do vašich každodenných zvyklostí tieto zmeny, pomôže vám to aj pri smelšom vystupovaní.

3 pozitívne zmeny, ktoré skutočne posilnia vaše sebavedomie
(zdroj: unsplash.com)

1. Nebuďte negatívne

Pozitívne myslenie je asi to najdôležitejšie. V prípade, že na seba budete neustále hľadať chyby a same pred sebou sa budete zhadzovať prehnanou kritikou, tak v tom prípade sa nikdy nedopracujete k lepšiemu sebavedomiu.

V hlave musíte mať hlavne pekné myšlienky o tom, aké máte prednosti a čo dobré vám prinesú do života. Darmo sa budete trápiť nad krivými zubami, keď máte tak nádherné oči, že sa každý zameria na ne. Takto sa musíte vidieť aj vy a postupne vypustíte zo života všetku negatívnu energiu.

2. Snívajte a súťažte menej, robte viac

Ak chcete súperiť, tak súperte samé zo sebou. Nesústreďte sa na iných ľudí, ktorí vás môžu odviesť na inú cestu, či vo vás utlmiť kreativitu.

Snívanie je síce peknou súčasťou našich životov, no nemali by ste na ňom lipnúť a ignorovať kvôli tomu realitu. Namiesto toho začnite viac robiť, aby bolo za vami vidieť výsledky. Na tie môžete byť pyšné a vďaka tomu stúpne aj vaše sebavedomie.

3. Postavte sa voči svojmu strachu

Veci, ktorých sa najviac bojíme, nás v našom živote najviac obmedzujú. Môže to byť napríklad rozprávanie pred väčšou skupinou ľudí, nejaké testy alebo komplexy z výzoru. Naučte sa tomu čeliť, aby vás to nezahnalo do úzkych. Práve tak si začnete viac dôverovať a prestanete sa toho báť. Dávkujte si to po častiach, pokiaľ sa to stane pre vás prirodzené a nebudete už voči tomu ustupovať.