Je problém keď chce byť žena úspešná karieristka?

Nebolo to až tak dávno, keď žena mala jasne definované postavenie. Mala byť v prvom rade matkou a manželkou. Mala sa starať o deti, muža a domácnosť. Jej kariérny vyhliadky do budúcna boli zamietnuté. Ale dnes žijeme v takej dobe, kedy ženy zastávajú významné pracovné pozície, budujú si úspešnú kariéru a deti a rodinu stále odsúvajú.

Je problém keď chce byť žena úspešná karieristka?
(zdroj: unsplash.com)

Prečo sa na nich spoločnosť pozerá škaredo?

Väčšinou je to hlavne kvôli už spomínanej rodine. Keď už aj žena karieristka má dieťa, spoločnosť si myslí, že chodí pre dieťa do škôlky veľmi neskoro a dostatočne sa mu nevenuje. Toto všetko sa ale dá zmeniť. Čo ak by muž ostal doma na materskej?

Túto záležitosť nevie prijať hlavne staršia generácia. Prečo nemá byť v poriadku to, že ak žena dokáže viac zarobiť, muž má mať možnosť ísť na materskú? Spoločnosť sa neustále vyvíja a posúva. Tiež nezabúdajme na to, že žena má právo byť úspešná a nemôžeme ju odcudzovať za to, že chce kariéru a nie hneď deti.

Čo si o nich myslia muži?

Sú niektorí takí, ktorý sa boja, že oni nebudú tí alfasamci, ktorí sa vedia čo najlepšie postarať o svoju ženu a ktorí vedia domov doniesť podstatne väčšiu výplatu. Ale je tiež veľa takých, ktorí ženy karieristky podporujú a vďaka tomu sa aj oni snažia byť ešte lepší.

Vidia svoje ženy ako úspešné a také, ktoré naozaj vedia čo chcú a jasne si idú za svojim cieľom. Mužov vzrušuje predstava mať doma cieľavedomú ženu, ktorá vie čo chce a dokáže sa o neho postarať po každej stránke. Sú na ne pyšní a dokonca až tak, že dokážu tolerovať to, že posunú rodinu. Tiež sa v tom prípade začnú viac snažiť po pracovnej stránke a možno aj žena časom zistí, že to čo dosiahla je jej cieľ a nepotrebuje ísť ešte ďalej.