Prečo by mali predajne uprednostniť sklenené vitríny

Ako sa asi tak môže cítiť človek, ktorý vstúpi do obchodu a nevidí poriadne na sortiment? Faktom je, že dizajn a usporiadanie obchodu predáva. Ak máte vlastnú kamennú predajňu, mali by ste vaše produkty ukázať svetu, dodať im lesk, žiaru a punc jedinečnosti. Ako? Odpoveďou sú sklenené vitríny.

Prečo by mali predajne uprednostniť sklenené vitríny
(zdroj: Freepik.com)

Hodnotný a originálny tovar si zaslúži pozdvihnúť na vyšší level. Sklenená vitrína predstavuje fantastický a účinný spôsob, ako prilákať pozornosť zákazníkov a vdýchnuť predajni nádych luxusu. Prvý dojem ovplyvňuje postoj zákazníka a pomáha predávať, preto si na ňom dajte záležať.

Na prevedení záleží

Sklenené vitríny či presklené pulty do predajne sa vyrábajú v rôznych dizajnových prevedeniach a veľkostiach pre malé obchodíky i veľké obchodné domy. Sú vyrobené z vysoko kvalitného skla a ich primárnou úlohou je ochrániť a vystaviť ponúkaný sortiment. So sklenenými vitrínami sa bežne stretávame v zlatníctvach, predajniach luxusných hodiniek či optike. Vďaka uzamykateľným dvierkam sú produkty chránené pred zlodejmi.

Vybrať si môžete z niekoľkých druhov vitrín, najčastejšie sú k dispozícii celosklenené, masívne a prachotesné vitríny. Za zmienku stoja vitríny s osvetlením. Len si predstavte, ako sa v nich vynímajú nádherné náušnice s brúsenými drahými kameňmi. Správne nasvietenie podčiarkne ich krásu. Aké výhody vám prinesie sklenená vitrína?

Zatraktívni predajňu i produkty

Nielenže ide o atraktívny spôsob prezentácie luxusných produktov. Moderné vitríny samy o sebe upútajú pozornosť a predajni dodajú kus elegancie. Na forme jednoducho záleží. Zákazníci sa v sofistikovane zariadenom obchode budú cítiť viac dôležito a pocítia hodnotu sortimentu, ktorý ponúkate. V kombinácii s LED svietidlami či bodovým osvetlením a zrkadlovými prvkami nadobudne predajňa nový rozmer. Okrem toho, zrkadlá a lesklé povrchy opticky zväčšia priestor, čo ocení každý menší obchod.

Prečo by mali predajne uprednostniť sklenené vitríny
(zdroj: Freepik.com)

Cenný tovar môžete bezpečne vystaviť

S možnými rizikami, ako sú krádeže či poškodenie tovaru musí počítať každý obchodník. Je lepšie byť pripravený alebo prekvapený? Vďaka bezpečnému zamykaniu sa nemusíte báť o luxusné zlaté retiazky. Povedzme si však na rovinu – na zaistenie bezpečnosti nestačí len samotná vitrína, i keď do veľkej miery vám pomôže. Treba myslieť aj na kamerový systém, alarm a na minimalizovanie príležitostí na krádež.

Kvalitné vitríny sú robustné a navrhnuté tak, aby rýchlo odradili potenciálnych zlodejov od krádeže. Cenný tovar je bezpečne uzamknutý a pod dohľadom personálu a kamerového systému. Sklenené vitríny či pulty sú určené pre hodnotný, krehký tovar, ako aj pre ďalšie produkty, ktoré by mohli byť terčom zlodejov.

Praktické riešenie

Okrem toho, že sklenené vitríny zákazníkom zlepšia zážitok z nakupovania, ich výhody ocení aj personál. Sú nenáročné na údržbu, ľahko sa čistia, montujú a prestavujú. Stačí do nich efektne vystaviť tovar, občas utrieť police od prachu a to je všetko! Môžu si plniť svoju úlohu.

Či už hľadáte vitríny alebo moderný nábytok do predajne, navštívte e-shop www.medcom.sk a pozrite si ich široký výber!

Komerčný článok