Cestujte po Slovensku lacnejšie: tipy a triky ako ušetriť stovky eur!

Užívať si cestovanie po Slovensku naozaj nestojí až toľko peňazí, ako si mnohí myslia. Teda, lepšie povedané, nemusí to stáť tak veľa, ak viete ako na to.

Cestujte po Slovensku lacnejšie: tipy a triky ako ušetriť stovky eur!
(zdroj: Pixabay.com)

Lacné a šikovné ubytovanie

Ak už hľadáte ubytovanie pri pomyslení kam na výlet do prírody alebo preferujete mestskú dovolenku, vždy existuje aj spôsob, akým ušetriť. Kupovať ubytovanie za plnú sumu takmer nikdy nie je potrebné.

1. Na stránke booking.com si vytvorte konto, a následne za každé zaplatené ubytovanie môžete získať body, ktoré posúvajú úroveň vytvoreného konta. Vyššia úroveň so sebou nesie mnohé zľavy na konkrétne ubytovania alebo služby, ako napríklad raňajky zdarma.

2. Ak už máte vybratého favorita medzi ubytovaniami, skúste si cenu toho istého ubytovania skontrolovať aj v mobilnej verzii alebo ak máte možnosť zmeny VPN, skúste aj takto. Zaberie to veľmi krátky čas, no môžete tým ušetriť desiatky eur.

3. Cez airbnb.com viete ušetriť na kupóne, ak pozvete kamarátov alebo po vytvorení si business účtu. Oplatí sa zaregistrovať viacero kont, a tak získavať kupóny takmer pri každom ubytovaní.

4. Existuje množstvo stránok, ktoré vracajú určité percento z ceny nákupu, ak sa prihlásite cez ich prepojenie.

Reštaurácie (nie) pre turistov

Spolu s plánovaním kam na výlet Stredné Slovensko, Východné či Západné Slovensko je na mieste plán stravovania sa. Nenechajte sa vtrhnúť do predražených turistických reštaurácii, zvyčajne umiestnených na námestiach. Vždy si danú reštauráciu prezrite cez maps.google.com a orientujte sa podľa dolára (ak chcete jesť čo najlacnejšie, hľadajte miesta so znakom jedného doláru). Čítajte aj recenzie, kde môžete zistiť aj fakt, či dané miesto je skutočne tak dobré, ako na prvý pohľad vyzerá. Samozrejme, lacnejšou alternatívou je nákup v potravinách.

Nákup vstupeniek vopred online

Najmä výlety s deťmi sú spojené s návštevou mnohých atrakcií, ktoré sú čoraz cenovo nedostupnejšie. Preto si vždy skontrolujte danú atrakciu online. Mnohé aquaparky alebo lanové centrá ponúkajú zvýhodnené balíčky pre rodiny s deťmi, ak nakupujete vopred online. Určite nezabudnite skontrolovať rôzne stránky, ktoré ponúkajú zľavnené vstupné, ako napríklad zlavomat.sk alebo zlavadna.sk. Oplatí sa registrovať aj na stránke gopas.sk a založiť si u nich kartu.

Veríme, že sme vám pomohli nabrať odvahu ísť na dovolenku na Slovensko aj s nižším rozpočtom.

Komerčný článok