Kde a ako nájsť lacné ubytovanie počas cestovania po Slovensku?

Plánujete výlet na niekoľko dní a hľadáte pekné a cenovo prijateľné ubytovanie? Využite dostupné platformy, ktoré ponúkajú ubytovanie všehodruhu a určite si to svoje nájde každý. Ponuka je pestrá pre priateľov, rodiny s deťmi či pre zamilovaných a to v každom kúte Slovenska.

Kde a ako nájsť lacné ubytovanie počas cestovania po Slovensku?
Kde a ako nájsť lacné ubytovanie počas cestovania po Slovensku? (zdroj: unsplash.com)

1. Booking – obľúbená aplikácia pri hľadaní ubytovania

Booking je jedna z najpoužívanejších appiek na vyhľadávanie vhodného ubytovania nielen na Slovensku, ale aj po celom svete. Dokážete si tam vyfiltrovať požiadavky podľa vášho rozpočtu, aký typ ubytovania preferujete, koľko hviezdičiek požadujete až po vybavenie izby a hotela. Ak vyrážate na výlet s deťmi a chcete ušetriť pár desiatok eur, v hoteloch je mnohokrát k dispozícii možnosť prístelky. Vďaka tomu nie je potrebné platiť navyše za väčšiu izbu.

2. Airbnb – možnosť nájsť si ubytovanie až v 190 krajinách

Ak sa chystáte na výlet po Slovensku a hľadáte útulne rodinné ubytovanie, využite digitálnu platformu Airbnb. Ide o aplikáciu, kde obyčajní ľudia ponúkajú svoj voľný byt, izbu či dom. Domáci vám častokrát vedia poradiť čo sa nachádza v okolí, aké atrakcie navštíviť ak sa pýtate napr. kam na výlet Žilina a okolie či iné lokality na Slovensku. Platforma často ponúka aj zaujímavé netradičné ubytovanie či už v starom mlyne, ale aj v luxusnej vile, záleží na vašom rozpočte. Rozhodne tam viete nájsť lacnejšie varianty, ale mnoho ponúk je aj pre tých náročnejších.

3. Zľavomat – ponuka zaujímavých pobytov na Slovensku

Inšpiráciu kam na výlety spolu s ubytovaním na Slovensku nájdete aj na Zľavomate. Každodenne tam nájdete tipy na wellness pobyty, víkendové pobyty, pobyty s deťmi či pre zamilovaných, ubytovanie v apartmánoch v mestách či útulné ubytovanie uprostred dediny. Navyše pod každou možnosťou nájdete aj prínosné tipy kam sa vybrať v okolí, ktoré zámky na Slovensku spoznať či ktoré prírodné atrakcie v danej lokalite netreba vynechať.

4. Facebook skupiny či odporúčania známych

Mnoho ľudí, ktorí sú vášniví cestovatelia sú súčasťou skupín o cestovaní na Facebook. Nájdete tam nielen zaujímavé tipy na cestovanie, ale aj prípadných parťákov a priateľstiev do konca života. Rozhodne môžete skupiny využiť aj na otázku ohľadom tipov na ubytovanie. Budete mať tak možnosť komunikovať s ľuďmi, ktorí tam priamo boli a vedia vám poskytnúť relevantné recenzie.

Komerčný článok