Ako a kedy používať micelárnu vodu?

Micelárna voda ja jemná čistiaca kozmetika na pleť. Odstraňuje make-up, nečistoty a mastnotu z pokožky jediným použitím. Ak micelárnu vodu zaradíte do starostlivosti o pleť nemusíte používať tonikum na dôkladná čistenie pokožky. Okrem toho ušetríte aj pár minút času, ktoré by vám dôkladné čistenie pleti zabralo.

Ako a kedy používať micelárnu vodu?
(zdroj: komerčný článok)

Micelárna voda verzus tonikum

Tonikum sa nanáša na už umytú pleť. Jeho hlavnou úlohou je zbaviť pokožku nečistôt, make-upu a mastnoty, ktoré nešli zmyť čistiacou penou alebo gélom. Kým toniká v minulosti boli zamerané hlavne na vyčistenie pleti dnes sa zameriavajú viac na hydratáciu než na čistenie. Obsahujú viac hydroxykyselín, ktoré pleť hydratujú, oddiaľujú tvorbu vrások a zmierňujú výskyt akné. Z toho dôvodu by ste mali siahnuť po naozaj kvalitnej čistiacej kozmetike, ktorú pri starostlivosti o pleť použijete ako prvú. Výbornou voľbou je napríklad aj micelárna voda Bioderma, ktorá pleť vyčistí, hydratuje ju a podporí jej obranyschopnosť.

Odstránenie make-upu

V súčasnosti existuje množstvo druhov a tipov make-upu. Ak bežne na jeho odstránenie používate odličovač môžete ho nahradiť micelárnou vodou. Táto kozmetika zbaví pleť make-upu naozaj dôkladne.

Pokiaľ ale potrebujete odstrániť z pleti špeciálny tip make-upu (pódiový) micelárna voda ho nemusí odstrániť úplne. To je ale asi jediný prípad, kedy vám nepomôže. Na odstránenie bežného make-upu použite pokojne aj micelárnu vodu Sébium H2O, ktorá šetrne ale dôkladne zbaví pleť nečistôt, mastnoty a aj make-upu.

Ako a kedy používať micelárnu vodu?
(zdroj: komerčný článok)

Zbavte sa nadbytočného kožného mazu

Nadmerná tvorba kožného mazu môže byť dôvodom mnohých kožných problémov. Bežná čistiaca kozmetika vás síce mastnoty zbaví, ale zanechá vašu pleť suchú a napnutú a zbaví ju ochrannej bariéry. Micelárne vody odstránia z pokožky nadbytočný kožný maz bez toho aby narušili ochranný film pleti. Pokožka tak bude čistá a zároveň zostáva chránená pred vplyvom nepriaznivého počasia, nečistôt a baktérií.

Komerčný článok