Čo by ste mali vedieť pred inštaláciou rekuperácie?

Príjemná klíma a čerstvý vzduch v interiéri 24 hodín denne 365 dní v roku. Bez zápachu z cigariet či iných pachov z ulice. Bez nadmernej vlhkosti, ktorá podporuje vznik plesní. A bez zvýšených nákladov na energie. To vám prinesie rekuperácia.

Čo by ste mali vedieť pred inštaláciou rekuperácie?
Viete, že dobre vetrané priestory podporujú sústredenie? (Zdroj obrázku: pexels.com)

Systém riadeného vetrania odsáva pachy a rozvádza čistý filtrovaný vzduch do všetkých miestností. Navyše efektívne odvádza vlhkosť, čo oceníte najmä v kúpeľni. Rekuperácia ponúka riešenie na mieru pre každú domácnosť.

Prezradíme vám, aké sú jej výhody a čo by ste pred inštaláciou rekuperačnej jednotky mali vedieť.

Rekuperácia – moderné, zdraviu prospešné a ekonomické riešenie pre vašu domácnosť

• Zabezpečí optimálnu cirkuláciu a kvalitu vzduchu v byte alebo dome (aj počas vašej neprítomnosti).
• Odstráni zo vzduchu peľ, prach a iné drobné častice.
• Zníži náklady na kúrenie a chladenie až do 40 %.
• Zabráni kumulovaniu nadmernej vlhkosti v interiéri.

Zdravšie prostredie zvyšuje kvalitu života

Pravidelné vetranie je pre zdravú domácnosť dôležité. Otváranie okien však nie je vždy tým najlepším riešením – najmä v horúcich letných alebo chladných zimných mesiacoch. Okrem teploty vzduchu totiž pri vetraní nedokážete ovplyvniť ani jeho kvalitu.

Rekuperácia zaisťuje optimálnu klímu v domácnosti v každom ročnom období. Filtre zachytávajú peľ, prach a iné drobné častice nachádzajúce sa v ovzduší. Neustála výmena vzduchu v interiéri znižuje množstvo baktérií, plesní a celkovo škodlivých látok, ktoré sa v ovzduší nachádzajú.
V kombinácii s centrálnym vysávačom je rekuperácia ideálne riešenie pre alergikov, astmatikov a rodiny s malými deťmi.

Čo by ste mali vedieť pred inštaláciou rekuperácie?
Čerstvý vzduch priaznivo ovplyvňuje aj kvalitu spánku. Rekuperačné jednotky zaistia neustálu cirkuláciu vzduchu v spálni alebo detskej izbe a spolu s tichou prevádzkou v nočnom režime zlepšia podmienky pre váš spánok. (Zdroj obrázku: pexels.com)

Intuitívne smart riešenia pre vašu domácnosť

Moderné rekuperačné jednotky je možné ovládať pomocou smart systému, ktorý prepojíte s vaším smartfónom alebo tabletom. Môžete využiť aj ovládacie panely na stenu.

V závislosti od zvolenej rekuperačnej jednotky a ovládania môžete využívať niektorý z predvolených spôsobov cirkulácie vzduchu:

• prednastavené stupne vetrania (1 – 7)
• režimy stand by, štandard, víkend, neprítomný alebo párty
• nárazové vetranie

Vyššie modely umožňujú nastavenia týždenného programu alebo detailné naprogramovanie rekuperácie podľa vašich individuálnych potrieb.

Nie sme doma – je potrebné vetranie vypínať?

Práve naopak. Využite niektorý z predvolených režimov a užívajte si klímu príjemne vyvetraného bytu aj po návrate z práce či dovolenky.

Starostlivosť o rekuperačné jednotky

Bežná údržba rekuperácie je jednoduchá. Filtre stačí vymeniť 2 – 4x ročne. Na potrebu výmeny vás upozorní riadiaca jednotka.

Raz za 4 – 6 rokov je potrebné vyčistiť potrubný systém – odporúčame obrátiť sa na odborníkov.

Odborníci zo smartsystems.sk nájdu optimálne riešenie aj pre váš byt alebo dom.

Kvalitne navrhnutá a odborne zrealizovaná rekuperácia vám umožní naplno využívať všetky jej výhody. Moderné dizajnové mriežky – jediné viditeľné časti rekuperácie majú diskrétny vzhľad, aby perfektne splynuli s prostredím.