3 kritériá, ktoré treba brať do úvahy pri výbere oplotenia

Výber oplotenia je jedným zo základných rozhodnutí pri stavaní domu, budovy pre podnikanie alebo pri ohraničení pozemku. Pri jeho výbere je dôležité brať do úvahy viacero faktorov. Prinášame vám tie najzákladnejšie z nich.

3 kritériá, ktoré treba brať do úvahy pri výbere oplotenia
(zdroj: unsplash.com)

Terén a vlastnosti pozemku

To, v akom teréne máte svoju nehnuteľnosť alebo pozemok situované, bude ovplyvňovať aj výber pletiva. Ak je na pozemku viac nerovností, vhodné je napríklad zvoliť poplastované pletivo, ktoré je zároveň aj jedným z najpredávanejších. Je dostatočne pevné, aby zvládlo aj náročnejší terén. Naopak zvárané pletivo je moderne vyzerajúce a estetické, ale pri horšom teréne je na ňom potrebné robiť odskoky. S výberom vám pomôže skúsený odborník.

Ekonomická situácia

Pri výbere plotového pletiva je nevyhnutné myslieť na ekonomickú stránku veci. Veľkosť pozemku a tým potrebu množstva pletiva treba porovnať s vašimi ekonomickými možnosťami. Existujú pletivá, ktoré sú ekonomickejšie a preto aj vhodnejšie napríklad do veľkých areálov firiem, či na športoviská. Iné je to pri oplotení domu, kedy skôr myslíte na estetičnosť vášho nového plotu. Určite požiadajte aj o zľavu.

Zvieratá, susedia a iné „veci“

Pri výbere oplotenia myslite aj na to, aký veľký je váš pes, alebo či bývate pri lese, kde žije veľa zvierat. V takýchto prípadoch dbajte na dostatočnú výšku a pevnosť plota. Skáče váš pes? Alebo je to ten typ, čo sa radšej poflakuje po dvore? Prípadne rád kope jamy? Na toto všetko sa sústreďte pri výbere oplotenia. Ak chcete mať väčšie súkromie, vyberte si oplotenie, ktoré ho poskytuje. Prípadne si k plastovému pletivu nasaďte popínavé rastliny, ktoré vás ochránia pred zrakmi okoloidúcich alebo susedov. Kreativite sa medze nekladú.

Komerčný článok