Hra o tróny alebo ako si kráľovsky posedieť či pospať

Určite ste už zažili so svojím partnerom alebo partnerkou hádku v predajni s nábytkom. Ak nábytok zásadne nakupujete online, aspoň ste si pred druhými nespravili hanbu, lebo vybojovať si tú najlepšiu posteľ, kreslo alebo sedačku je skutočne umenie, zvlášť ak sa tomu druhému páči niečo celkom iné. Ako pri výbere nábytku spraviť kompromis a vybrať taký kúsok, aby boli obe strany spokojné?

Hra o tróny alebo ako si kráľovsky posedieť či pospať
(zdroj: Proxima.store)

Iba stolička? Na detailoch záleží!

Jedálenský kútik je miesto, kde sa rodina schádza pri rannej káve, víkendovom obede či spoločnej večeri. Či ho máte priamo v kuchyni, v priestrannej obývačke, alebo máte k dispozícii zvlášť jedáleň, vo všetkých prípadoch je nutné premyslieť si praktickú aj estetickú stránku nábytku. Rodina s malými deťmi si pravdepodobne nezadováži luxusné čalúnené kreslá, ale zvolí ľahko udržiavateľné drevené, kožené alebo plastové jedálenské stoličky.

Skutočne sa neviete dohodnúť, či zvoliť klasickú stoličku alebo kreslo? Moderná domácnosť si môže dovoliť experimentovať. Umiestnite v jedálni za vrchstôl z jednej aj druhej strany rovnaké kreslá a zvyšok voľného miesta zaplňte klasickými jedálenskými stoličkami. Kto bude mať práve náladu posedieť si v luxusnom kresle a položiť si ramená na opierky, sadne si za vrchstôl. Pozor však, aby ste sa napokon o tieto kráľovské tróny nebili doma všetci!

Hra o tróny alebo ako si kráľovsky posedieť či pospať
(zdroj: Proxima.store)

Vy nebudete spať ako princezná na hrášku

Nastal čas zaobstarať si novú manželskú posteľ? Tu sa ukáže, ako sa ako pár dokážete zhodnúť. Manželská posteľ je srdcom spálne, no okrem toho, že jej má darovať štýl, musí predovšetkým uspokojiť vaše potreby. Práve na posteli načerpáte fyzické a psychické sily. Posteľ je miesto, kde sa uchýlite po náročnom pracovnom dni, kde si vychutnávate objatie milovanej osoby a dobijete si baterky. Na prvom mieste nie je to, či je posteľ drevená, kovová alebo čalúnená, či má úložný priestor alebo zdobené prešívané čelo.

Okrem materiálového a štýlového stvárnenia by vás mali zaujímať rozmery manželskej postele, jej výška alebo kvalita matraca. Bijete sa o svoje miestečko vo vlastnej posteli? To si pýta väčšie rozmery, ak to spálňa dovolí. Či si budete pohodlne líhať alebo vstávať, zabezpečí aj výška postele. Zaujímajte sa o všetky detaily. Manželská posteľ má potešiť oboch z páru.

Hra o tróny alebo ako si kráľovsky posedieť či pospať
(zdroj: Proxima.store)

Odborníci radia, aby sme si matrac na manželskú posteľ vyberali každý zvlášť, podľa osobných potrieb. Ak teda kupujete manželskú posteľ bez matraca, zvážte, či si zadovážite jeden veľký alebo radšej dva malé matrace. Sú ľudia so špecifickými zdravotnými ťažkosťami, a práve pre nich sú najideálnejšie špeciálne zdravotné matrace vytvorené pre rôzne potreby tela.

Či máte bolesti hlavy, krčnej chrbtice, končatín, na každý druh problému zoženiete vhodný matrac. Zdravotné matrace sú ideálne aj pre ľudí dlhodobo odkázaných na lôžko. Ak teda má platiť pravidlo – môj dom, môj hrad, v tom prípade by k vašim službám mali slúžiť všetky kúsky vo vašej domácnosti, či ide o nábytok, alebo doplnky.

Komerčný článok